تولید سیمان سرباره‌ای ضدسولفات

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

«منصور نجفی»، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره کارخانه سیمان خزر ، با گرامیداشت دهه فجر، اظهار کرد: خوشحالم که در مجموعه سیمان خزر به‌عنوان بزرگترین واحد صنعتی تولید سیمان استان، در خدمت مردم گیلان هستیم.

وی با بیان این‌که سیمان خمیر مایه ساخت و ساز، عمران و آبادانی است، افزود: در تلاشیم کارنامه قابل قبولی در صنعت و اقتصاد استان داشته باشیم، موفقیت‌هایی که در سیمان خزر حاصل شده مرهون حمایت مقامات استان و تلاش شبانه‌روزی همکاران من در کارخانه است.

نجفی با بیان این‌که هدف ما تحقق بخشیدن به «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» طبق فرمایش مقام معظم رهبری است، گفت: در مجموعه سیمان تلاش داریم اقتصاد مقاومتی را به منصه ظهور برسانیم و عملیاتی کنیم در این راستا سه استراتژی کلی شامل تولید محصول با کیفیت، کاهش هزینه‌ها در ارتباط با محصول قابل رقابت و تنوع محصول را برنامه‌ریزی کردیم و با همه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در راستای تحقق شعار سال تلاش کردیم.

مدیرعامل سیمان خزر ادامه داد: کنترل کیفیت حین فرآیند تولید انجام گرفت، در هر مرحله از تولید سیمان، به‌صورت آنلاین نمونه‌برداری صورت گرفت که در نهایت به خروجی تولیدات بالاتر از استانداردهای ملی و بین‌المللی منجر شد، خوشبختانه این مهم عملیاتی شد و هم‌اکنون محصول سیمان خزر از نظر کیفیت جایگاه ویژه‌ای دارد.

نجفی اضافه کرد: کیفیت سیمان خزر به قدری افزایش یافته که در پروژه‌های ویژه و حیاتی کشور به‌خصوص پروژه‌های عمرانی مهم پایتخت  هم‌چنین پروژه‌های ملی سطح استان کاربرد دارد. همین موضوع ارتقا و ثبات کیفیت باعث شد که سیما خزر به‌عنوان برند برتر استان برگزیده شود و این موفقیت عظیم را به مردم استان که از صنعت خودشان حمایت کردند، تبریک عرض می‌کنم.

وی تصریح کرد: طبیعتاً مردم فهیم استان باید از صنعت خودشان حمایت کنند، چون رقابت‌های منفی میان تولیدکنندگان سیمان به‌علت رکود صنعت ساخت و ساز کشور، وجود دارد لذا ما از مردم فهیم استان انتظار داریم که با خرید کالای تولیدی داخل از صنعت استان خود حمایت کنند تا زمینه رونق اقتصادی و اشتغالزایی فرزندان‌شان را فراهم کنند.

نجفی خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم که بهترین سیمان سطح ایران و اروپا را تولید می‌کنیم، چون در این راستا گواهینامه‌های ملی کیفیت را از استاندارد ملی ایران گرفتیم و مطابق با کیفیت‌های بین‌المللی سیمان تولید می‌کنیم هم‌چنین گواهینامه‌های بین‌المللی EN، سری‌های کامل ISO، استاندارد گوست روسیه را داریم که بیانگر کیفیت محصول سیمان خزر است.

وی افزود: در کنار کیفیت، روی تنوع محصول هم کار کردیم یکی از محاسن بارز سیمان خزر، این است که باتوجه به تکنولوژی روز اروپایی، به طور همزمان ۶ نوع محصول را تولید و عرضه کنیم. روی تنوع تولید سیمان، در سیمان خزر به جد کار شده است.

عضو هیئت مدیره سیمان خزر گفت: هم‌اکنون به‌طور همزمان ۵ نوع سیمان در تیپ‌های مختلف ۱ و ۲، پوزلانی، پرتلند، مرکب یا کامپوزیتی را تولید می‌کنیم، جا دارد خبر خوش تولید سیمان سرباره‌ای ضد سولفات که مخصوص مناطق با رطوبت بالا و شوره‌زارهاست را به مردم فهیم استان بدهم که این نوع سیمان اجازه ورود املاح و تخریب بتن را نمی‌دهد و تولید صنعتی این سیمان در دست اقدام است. انتظار داریم با توجه به کیفیت بارزی که این نوع سیمان دارد جایگزین سیمان‌های فعلی شود و همه از کیفیت مرغوب آن بهره‌مند شوند.

نجفی تصریح کرد: در کنار تنوع تولید، بحث اقتصاد مقاومتی را با کاهش قیمت تولید عینیت بخشیدیم، به جد همکاران من در جهت کاهش بهای تمام شده با اقدامات ارزشمندی در فرمولاسیون تولید سیمان، در هزینه‌های تعمیرات و نگهداری، هزینه‌های جاری تولید تلاش کردند و با تشکیل کمیته و کارگروه‌های بهای تمام شده موفق شدند کاملاً به بحث اقتصاد مقاومتی در جهت کاهش بهای تمام شده در سیمان خزر فائق آیند.

مدیرعامل سیمان خزر گفت: جهت تحقق «اقدام و عمل» اقتصاد مقاومتی، امسال در مقایسه با سال گذشته ۳۵ درصد کاهش بهای تمام شده سیمان را داشتیم که باعث شد زیان‌های گذشته را پوشش دهد.

وی در خصوص برنامه‌های کارخانه سیمان خزر در سال آتی، ادامه داد: علی‌رغم پیش‌بینی رکود، تلاش داریم سه استراتژی تبیین شده را تقویت کنیم و کماکان به‌دنبال ارتقای کیفیت، کاهش بهای تمام شده، تولید و عرضه سیمان سرباره‌ای ضد سولفات هستیم. در نظر داریم که در سال آینده فرآیند تولید آزمایشی سیمان سرباره‌ای ضد سولفات را به تولید صنعتی تبدیل کنیم تا ان شاا… سیمان خزر را به‌عنوان بنگاه اقتصادی موفق معرفی کنیم و مزایای آن در قالب شکوفایی اقتصادیی به مردم عزیز در سطح استان گیلان برسد.

نجفی در خصوص تولید و صادرات محصولات سیمان خزر خاطرنشان کرد: باتلاش همکاران بنده، تولید امسال مجموعه سیمان خزر نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است و از ابتدای سال تاکنون ۶۲۵ هزار تن تولید داشتیم و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال این میزان به ۷۵۰ هزار تن برسد.

وی با بیان این‌که صادرات عموماً به کشورهای آذربایجان، روسیه و گرجستان انجام می‌گیرد، ادامه داد: در حوزه صادرات هم افزایش چشمگیری داشتیم، سال گذشته در مجموع ۱۰ هزار تن صادرات سیمان و کلینکر داشتیم که این میزان امسال به ۲۶ هزار تن افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل سیمان خزر یادآور شد: امسال ۵۴ درصد تولید و عرضه سیمان خزر به‌صورت پاکتی با استاندارد مشخص بوده است.

نجفی با تشکر از رسانه‌ها، اظهار امیدواری کرد رسانه‌ها سیمان خزر را به‌عنوان یک بنگاه اقتصادی موفق در سطح استان معرفی کنند و به‌علت رقابت منفی و رکود در عرضه سیمان، عموماً شاهد حضور شرکت‌های سیمان خارج استانی در گیلان هستیم که از مردم تقاضا دارم به بحث خرید کالای تولید استان توجه ویژه کنند، با خرید خود از کالای تولید استان زمینه رشد صنعت گیلان را فراهم کنند ضمن این‌که اگر خرید از صنایع شکل بگیرد مالیات‌های شرکت در خود استان صرف پروژه‌های عمرانی می‌شود طبیعتاً اگر از کارخانجات خارج از استان خرید کنند حداقل ۱۰ درصد مالیات از جیب استان خارج می‌شود و این سرمایه به استان‌های دیگر تزریق و هزینه می‌شود بنابراین تأکید من این است که با مردم با خرید کالای بومی از تولیدات و صنعت استان خود حمایت کنند

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید