مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

تولیدبیش از ۴ هزار کیلوگرم شمش طلا

طلا

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

معاون معدن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: پارسال ۴ تن و ۴۰۰ کیلوگرم شمش ناخالص طلا در معدن داشکسن قروه تولید شد که ۳ تن و ۵۰۰ کیلوگرم از این میزان طلای خالص بوده است.

مرادی با اشاره به اشتغال ۶۸۵ نفر در این معدن طلا، گفت: ۱۱ درصد ذخایر قطعی طلا در کردستان است وپیش‌بینی ما حاکی از وجود ۳۰ درصد طلای کشور در این استان است.
تولیدبیش از ۴ هزار کیلوگرم شمش طلا

معاون معدن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: ۳۸ تن طلای خالص در کردستان وجود دارد که این میزان براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در آینده نزدیک به ۹۰ تن خواهد رسید.

مرادی با بیان اینکه کردستان ظرفیت‌های خوبی در زمینه معادن طلا دارد، گفت: از سقز تا جنوب شرق دیواندره یک کمربند طلا وجود دارد که امیدواریم در آینده نزدیک این ذخایر کشف و در مسیر توسعه استان بکارگیری شود.

وی با اشاره به وجود سه پهنه زمین‌شناسی در دیواندره، بیجار و قروه گفت: در حسن آباد یاسوکند ۶ معدن کشف شده است که بخش عمده آن طلا و آهن است.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید