تداوم تولید فولاد سفیددشت با استفاده از روش میدرکس

تداوم تولید فولاد مجتمع فولاد سفیددشت
تداوم تولید فولاد سفیددشت با استفاده از روش میدرکس

متخصصان صنعت فولاد استان چهارمحال و بختیاری، با بهره گیری از روش میدرکس (احیاء سنگ آهن با استفاده از گاز طبیعی)، میزان مصرف آب برای تولید آهن را تا یک سوم کاهش دادند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز چهارمحال و بختیاری؛ احمدی کارشناس تولید مجتمع فولاد سفیددشت با بیان اینکه میزان مصرف آب استاندارد برای تولید آهن ۶/۱ مترمکعب در تن است گفت: با استفاده از روش میدرکس این میزانبه ۲/۱ مترمکعب کاهش یافته است.
فرماندار شهرستان بروجن هم با اشاره به طرح انتقال پساب فاضلاب شهری بروجن به مجتمع فولاد سفیددشت گفت: استفاده از پساب فاضلاب شهری در کنار بهره گیری از روش میدرکس، نیازمندی صنعت فولاد استان به منابع آب زیر زمینی را به صفر خواهد رساند.
مسعود ملکی افزود: عملیات انتقال این پساب با طول خط انتقال ۳۱ کیلومتری در حال حاضر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی گفت: با انتقال پساب علاوه بر تأمین آب مورد نیاز جهت تولید آهن اسفنجی، نیازمندی طرح توسعه ی فولادسازی این مجتمع به آب برطرف خواهد شد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری هم گفت: مجتمع فولاد سفیددشت با سرمایه گذاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی و ظرفیت تولید ۸۰۰ تن آهن اسفنجی در سال، یکی از طرح های هفتگانه ی فولادی کشور است.
سیدنعیم امامی افزود: طرح انتقال پساب تصفیه خانه بروجن به فولاد سفیددشت با ظرفیت انتقال ۱۰۰ لیتر بر ثانیه به مدت ۲۵ سال، یکی از مهمترین پروژه های وزارتخانه های نیرو و صنعت، معدن و تجارت است.

شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری یکی از طرح های هفتگانه ی فولاد استانی است که در فاصله ۳۵ کیلومتری جاده شهرکرد به بروجن قرار دارد .

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید