از بهمن هم میشه قبول شد

تحقیق و تفحص در ایرالکو به دستور مجلس

برگزاری مجمع عمومی سالانه شرکت سهامی آلومینیوم ایران (ایرالکو)

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

در روز های اخیر مباحثی در خصوص احتمال تبانی و همینطور عدم رعایت مقررات قانونی در خصوص واگذاری بخشی از سهام شرکت ایرالکو بخش خصوصی در قالب بورس و اوراق بهادر مطرح شده است. بر این اساس تعدادی از نمایندگان طرح تحقیق و تفحص از شرکت ایرالکو را تهیه کرده اند که این طرح به هیئت رئیسه مجلس تحویل داده شده است و در حال طی کردن فرآیند اداری است.

در متن درخواست تحقیق و تفحص نمایندگان امده است، “سهام این شرکت بدون رقیب و به صورت انحصاری بدون کشف قیمت واقعی به افرادی که اهلیت ندارند واگذار شده است.”

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

یکی از محورهای این طرح نیز اقدامات سازمان خصوصی سازی در واگذاری سهام این شرکت، نحوه کشف قیمت و چگونگی تایید صلاحیت خریدار است.

علی اکبر کریمی در این باره گفت: بنده نیز این موضوع را دنبال کردم و مکاتباتی با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار انجام داده ام و بدین منظور مذاکراتی نیز با رئیس سازمان و مدیران بورس و اوراق بهادار و داشتیم و سعی بر آن داریم این شائبه و بحث مطرح شده هرچه سریع تر مورد بررسی دقیق قرار گیرد. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادر این موضوع را با دقت بررسی خواهد کرد و حتی حسابرسی ویژه به این منظور انجام خواهند داد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید