پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

تجهیز ایستگاههای تقلیل فشار اکسیژن فولاد مبارکه به شبکه فیبرنوری

ax-foolad1

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

رئیس واحد تصفیه آب و توزیع سیالات فولاد مبارکه گفت: در شرکت فولاد مبارکه 10 عدد ایستگاه تقلیل فشار گاز اکسیژن، مشتمل بر هشت ایستگاه قدیم و دو ایستگاه توسعه وجود دارد که این ایستگاه ها وظیفه توزیع گاز اکسیژن با فشار مناسب برای مصرف نواحی مختلف را بر عهده دارند.

سید مجید ستاینده با اشاره به اینکه سیستم کنترل قبلی ایستگاه های وظیفه نظارت کامل بر ایستگاه ها را بر عهده داشت افزود : به دلیل از رده خارج شدن تجهیزات مذکور و استهلاک این تجهیزات و شبکه ارتباطی آنها، در صورت بروز مشکل، ایستگاه از کنترل خارج می شد و سرویس دهی به مصرف کننده با مشکل مواجه می شد.
وی خاطر نشان کرد: در زمان نصب و اجرای طرح، ایستگاه از کنترل اتوماتیک خارج می شد و احتمال بروز خطرات غیر قابل جبرانی بود، لذا هماهنگی های گسترده ای با نواحی تولیدی انجام شد و پیشنهادهایی نیز برای کاهش ریسک توقف تولید به اجرا درآمد.

رئیس واحد تصفیه آب و توزیع سیالات فولاد مبارکه گفت : به دلیل آنکه اجرای سیستم جدید در هر ایستگاه حداقل 24 ساعت زمان نیاز داشت از سیستم موازی استفاده شد.

ستاینده گفت: این سیستم به نحوی طراحی شد که اگر به هر دلیلی PLC هر کدام از ایستگاه ها STOP شود کنترل فشار خروجی ایستگاه توسط ماژول های عملیاتی FM به کار خود ادامه داده و برای مصرف کننده مشکلی ایجاد نگردد.

وی افزود : همچنین کنترل ایستگاه ها بصورت کاملاً اتوماتیک توسط سیستم مذکور صورت می پذیرد به گونه ای که یک دستگاه مانیتور LCD از نوع Op-Panel روی تابلو داخل ایستگاه نیز نصب شد .

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید