بهره برداری از معدن مس “چهل کوره” سیستان و بلوچستان تا ۲ ماه دیگر

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

نادر میرشکار اظهار داشت: عملیات اجرایی پروژه معدن مس “چهل کوره” واقع در منطقه “گراغه” در ۱۰۰ کیلومتری غرب زاهدان از سال ۸۹ در استان آغاز شده و قرار است تا ۲ ماه آینده به بهره‌برداری برسد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: ماده معدنی “کانسار” مس در این معدن از طریق ۲ تونل عمودی و افقی تا عمق ۲۴۰ متری قابل برداشت است و میزان ذخیره آن ۳٫۵ میلیون تن است.
وی با اشاره به اینکه حجم استخراج پیش‌بینی شده در این معدن سالانه ۳۰۰ هزار تن است، افزود: تاکنون برای اکتشاف و تجهیز این معدن و کارخانه فراوری آن که در جوار معدن در حال احداث است، بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.
پرنیان، مجری طرح معدن مس “چهل کوره” نیز اظهار داشت: عیار مس این معدن ۱٫۳۹ است که بالاترین عیار در بین معادن مس سطح کشور محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اقدامات زیرساختی انجام شده در منطقه “گراغه” از جمله احداث خط انتقال آب و ایجاد خط انتقال و پست برق، گفت: پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری از معدن مس و کارخانه فرآوری که در حال ساخت است و تاکنون بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، به طورمستقیم و غیمستقیم برای حدود ۳۰۰ نفر از مردم منطقه و فارغ‌التحصیلان بومی شغل ایجاد شود.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید