بهره برداری قدیمی ترین معدن شمال کشور

madan

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

محمد محمدپورعمران اظهار کرد: معدن گلندرود از قدیمی ترین معادن شمال ایران بوده که قدمت آن به سال 1311 هجری شمسی برمی گردد.
وی با اشاره به اینکه این معدن در سال 1383 به بخش خصوصی واگذار شده بود، تصریح کرد: در سال 1393 مجدداً معدن گلندرود به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران واگذار شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران افزود: 400 عدد آرک هم اکنون در این معدن مستقر شده که 40 عدد واگن و دیگر اقلام معدنی در هفته آینده برای بهره برداری هر چه بهتر از معدن گلندرود در آن استقرار می یابد.

این مسؤول ادامه داد: سرجمع استخراج ذغال سنگ از این معدن در طول 13 سال گذشته تقریباً 10 هزار تن بوده اما با تجهیز این معدن و بهره برداری جدید پیش بینی می شود تا پایان سال 15 هزار تن از این معدن استخراج ذغال داشته باشیم که می تواند سهم عمده ای در تهیه ذغال سنگ در استان های شمالی و کشور داشته باشد.

محمدپورعمران تصریح کرد: قطعات صنعتی ماشین های سبک و سنگین از مازندران به ایتالیا صادر می شود.

وی گفت: در گذشته قطعات از کشورهای صنعتی به ایران آمده و در مونتاژ محصولات مورد استفاده قرار می گرفت اما اکنون شاهدیم که قطعات تولیدی در مازندران به کشورهای اروپایی صادر شده و در تولید محصولات آنجا مورد مونتاژ قرار می گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران افزود: این قطعات صنعتی در تولید بولدوزر، لودر و تراکتور و دیگر ماشین آلات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد به نحوی که این قطعات در ایتالیا مونتاژ و در شبکه فروش در کل اروپا، ژاپن و امریکای شمالی در بازار مورد مصرف قرار می گیرد.

محمدپور عمران گفت: این قطعات در 60 پارتی به ایتالیا با همت گمرک فریدونکنار از مسیر ترکیه صادر می شود.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید