از بهمن هم میشه قبول شد

بهره برداری از دومین کارخانه معدن مس کاتدی کشور در قزوین تا اوایل سال آینده

علی پرزحمت با اعلام این خبر افزود: این معدن تنها معدن مس کاتدی کشور است که در منطقه طارم سفلی قزوین در حال ساخت است و هم اکنون با حدود ۱۳۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری حدود ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با بهره‌برداری از آن برای ۴۰۰ تا ۴۵۰ نفر به شکل مستقیم فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه این واحد یکی از ۱۵۰ طرح شاخص و ممتاز کشوری و مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت است، تصریح کرد: صنایع مس طارم از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار است و به دلیل موقعیت آب و هوایی منطقه اوایل سال آینده به بهره برداری می رسد.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

پرزحمت گفت: عمده مشکلات مربوط به طرح ملی معدن مس طارم مربوط به معارضان محلی بوده که در جلساتی با اداره منابع طبیعی، استانداری قزوین و زنجان حل شده اند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین افزود: تامین اعتبار لازم از سوی دولت در این خصوص انجام شده اما پیمانکار به دلیل شرایط سرد منطقه و وضعیت کوهستانی نمی تواند دکل های انتقال برق را نصب کند.

پرزحمت گفت :سرمایه گذار این طرح تنها بخش خصوصی کشور است که در زمینه تولید مس کاتدی فعالیت می کند ولی بخش دولتی در چندین طرح مشابه سرمایه گذاری داشته است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید