از بهمن هم میشه قبول شد

بزرگترین معدن زغال سنگ کشور برای احداث نیروگاه طبس درحال آماده سازی است

معدن

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

«علیرضا نصرالهی» افزود: هم اکنون محدوده معدن طبق پروانه بهره‌برداری زمین نقشه برداری و تابلوهای مربوط به مشخصات بهره‌بردار و مانند آن نصب شده است.

وی افزود: نقشه توپوگرافی معدن در حال تهیه و راه دسترسی استاندارد به معدن از طریق جاده آسفالته طبس- یزد در حال احداث است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

مجری طرح بازتوانی نیروگاه‌های شرکت اظهار داشت: عملیات نقشه برداری و نظارت مقیم این پروژه توسط شرکت قدس نیرو انجام می شود و عملیات راهسازی و نقشه برداری برعهده شرکت عمران آذرستان است.

نصرالهی همچنین از اخذ مجوز ماده ۶۲ قانون محاسابات کشور برای احداث نیروگاه زغالسنگ سوز طبس خبر داد و افزود: مستندات گشایش اعتبار اسنادی (ال.سی) از سازمان برنامه و بودجه به بانک مرکزی ارسال شده است.

وی گفت: معدن زغالسنگ مزینو بیش از ۲۴۹ میلیون تن ذخیره قابل استخراج و زمین شناسی دارد که از این میزان ۲ میلیون تن در سال جهت تامین سوخت نیروگاه ۶۵۰ مگاواتی طبس استخراج خواهد شد.

به گفته مجری طرح بازتوانی نیروگاه های شرکت، با راه‌اندازی معدن و نیروگاه زغالسنگ سوز طبس زمینه اشتغال پنج هزار نفر فراهم خواهد شد.

معدن روباز مزینو در فاصله ۵ کیلومتری نیروگاه طبس و ۸۵ کیلومتری از شهرستان طبس قرار گرفته و با استخراج زغالسنگ از آن، سوخت مورد نیاز جهت راه اندازی نیروگاه برق طبس فراهم خواهد شد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید