بزرگترین معدن زغال سنگ کشور برای احداث نیروگاه طبس درحال آماده سازی است

معدن

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

«علیرضا نصرالهی» افزود: هم اکنون محدوده معدن طبق پروانه بهره‌برداری زمین نقشه برداری و تابلوهای مربوط به مشخصات بهره‌بردار و مانند آن نصب شده است.

وی افزود: نقشه توپوگرافی معدن در حال تهیه و راه دسترسی استاندارد به معدن از طریق جاده آسفالته طبس- یزد در حال احداث است.

مجری طرح بازتوانی نیروگاه‌های شرکت اظهار داشت: عملیات نقشه برداری و نظارت مقیم این پروژه توسط شرکت قدس نیرو انجام می شود و عملیات راهسازی و نقشه برداری برعهده شرکت عمران آذرستان است.

آزمون آزمایشی مهندسی مواد 10 مرحله آزمون حضوری در سراسر ایران

نصرالهی همچنین از اخذ مجوز ماده ۶۲ قانون محاسابات کشور برای احداث نیروگاه زغالسنگ سوز طبس خبر داد و افزود: مستندات گشایش اعتبار اسنادی (ال.سی) از سازمان برنامه و بودجه به بانک مرکزی ارسال شده است.

وی گفت: معدن زغالسنگ مزینو بیش از ۲۴۹ میلیون تن ذخیره قابل استخراج و زمین شناسی دارد که از این میزان ۲ میلیون تن در سال جهت تامین سوخت نیروگاه ۶۵۰ مگاواتی طبس استخراج خواهد شد.

به گفته مجری طرح بازتوانی نیروگاه های شرکت، با راه‌اندازی معدن و نیروگاه زغالسنگ سوز طبس زمینه اشتغال پنج هزار نفر فراهم خواهد شد.

معدن روباز مزینو در فاصله ۵ کیلومتری نیروگاه طبس و ۸۵ کیلومتری از شهرستان طبس قرار گرفته و با استخراج زغالسنگ از آن، سوخت مورد نیاز جهت راه اندازی نیروگاه برق طبس فراهم خواهد شد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید