از بهمن هم میشه قبول شد

با مشارکت بانک ملت واحد گندله سازی فولاد خراسان گشایش یافت

با مشارکت بانک ملت واحد گندله سازی فولاد خراسان گشایش یافت

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

با حضور رییس جمهوری، وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل بانک ملت، واحد گندله سازی مجتمع فولاد خراسان واحد گندله سازی به صورت رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

  به نقل از روابط عمومی بانک ملت، با افتتاح این واحد که با استفاده از تسهیلات این بانک به بهره برداری رسیده است، مجتمع فولاد خراسان اولین شرکت فولادی کشور خواهد بود که از زنجیره کامل تولید فولاد به طور کامل از مرحله سنگ آهن تا محصول نهایی در استانِ محلِ استقرار برخوردار خواهد بود.

این واحد، ظرفیت تولید ۲.۵ میلیون تن گندله در سال را خواهد داشت که بخشی از آن به تولید ۱.۶ میلیون تن آهن اسفنجی، ۱.۴ میلیون تن شمش فولادی و ۶۴۰ هزار تن محصول نهایی یعنی میلگرد اختصاص پیدا می‌کند.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

ایجاد واحد گندله سازی با ظرفیت ۲.۵ میلیون تن که قابل افزایش تا ۳.۴ میلیون تن در سال است، با استفاده حداکثری از توان مهندسی و ساخت داخل برای نخستین بار در کشور و در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی انجام شده است.

واحد گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان با سرمایه بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان احداث شده و حداقل ۵۰۰ شغل مستقیم و صدها فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد کرده است. بر اساس این گزارش، دکتر حسن روحانی، رییس جمهوری، هیات همراه و دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و محمود اخلاقی معاون وی در بازدید از بخش‌های مختلف مجتمع فولاد خراسان از جزییات فعالیت‌ها و تولیدات این کارخانه مطلع شدند.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید