پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

بانک صنعت و معدن : تامین تسهیلات ۱۱ طرح فولادی

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

شرکت «فولاد» و «آهن ارفع» در اردکان یزد با ١٩۴ میلیون یورو تسهیلات بانک صنعت و معدن در استان یزد به بهره برداری رسیده و ٨١٧ شغل مستقیم ایجاد کرده است. این در حالی است که تصویب ١۵٣ میلیون یورو تسهیلات برای احداث «فولاد مکران» در چابهار سیستان و بلوچستان با ۵٠٠ نفر اشتغال زایی مستقیم، مجموع تسهیلات تخصیص یافته بانک صنعت و معدن را برای افزایش ظرفیت فولاد در کشور، به ٣ میلیارد یورو و مجموع اشتغال حاصل از آن را به ٨ هزار و ۶۵٠ نفر می رساند. ۵٠ درصد از ظرفیت تولید فعلی فولاد کشور که بالغ بر ١٧ میلیون تن است، در دوران دولت تدبیر و امید از سوی بانک صنعت و معدن به عنوان بانک توسعه ای و تخصصی بخش صنعت و معدن کشور تامین مالی ارزی شده و به این وسیله طی سه سال آینده تولید فولاد کشور از رقم ٢۵ میلیون تن در سال عبور خواهد کرد و سهم ایران را از تولید جهانی فولاد از یک درصد به یک و نیم درصد افزایش خواهد داد که منجر به ارتقای جایگاه ایران از رتبه ١۴ به ١١ خواهد شد. همچنین در خبر دیگری که منتشر شد، مدیرعامل بانک صنعت و معدن اعلام کرد که با بهره برداری از ٢۴ طرح صنعتی با تسهیلات بانک صنعت و معدن در استان خوزستان، ۵ هزار شغل مستقیم ایجاد می شود.

علی اشرف افخمی، مدیرعامل بانک صنعت و معدن نیز در دیدار با غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، ضمن اشاره به طرح های در دست اجرای بانک صنعت ومعدن در این استان گفت: امیدواریم بانک صنعت و معدن با ظرفیت تخصصی و قابلیت اثرگذاری بالای خود، موجب گسترش استقلال، رفاه، امنیت و فعال شدن و بهبود بیش از پیش فضای کسب و کار در استان خوزستان شود. در این دیدار استاندار خوزستان گفت: بانک صنعت و معدن با تامین مالی طرح های بزرگ صنعتی نظیر «نیروگاه بهبهان»، «فولاد شادگان»، «پتروشیمی مسجد سلیمان»، «فولاد روهینا» و «آریا استیل الوند» نقش موثری در توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال در استان خوزستان داشته است.

وی تصریح کرد: «فولاد روهینا» در دزفول و «پتروشیمی» در مسجد سلیمان در رفع محرومیت از این دو شهر تاثیرگذار بوده اند و این دو مجموعه صنعتی با ایجاد یک هزار و ١۴۵ شغل، چهره منطقه را متحول خواهند ساخت. شریعتی افزود: امیدواریم حمایت این بانک موجب افزایش توان تولید سیمان خوزستان در راستای گسترش صادرات این محصول به کشورهای حاشیه خلیج فارس شده و در نتیجه به استان خوزستان در تسریع روند توسعه اقتصادی کمک کند. شریعتی وجود منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، بیش از ۶٧٠ کیلومتر راه آهن، دو فرودگاه بین المللی و فرودگاه های دیگر محلی را به عنوان مزایای این استان صنعتی نام برده است و گفت: تمامی شهرستان های استان دارای شهرک صنعتی فعال هستند و ٢٢ شهرک صنعتی در خوزستان با دو هزار و ۴٠٠ هکتار مساحت استعداد مناسبی به این استان در مسیر توسعه بخشیده اند. صنایع کوچک و متوسط استان خوزستان حدود ۵٣۴ میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح رونق تولید از بانک صنعت و معدن دریافت کرده اند.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید