مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

بازیابی تلوریم از لجن مس آندی سرچشمه

بازیابی تلوریم از لجن مس آندی سرچشمه

 

payan name.jpg

شرح:

دانشگاه تربیت مدرس

پایان نامه کارشناسی ارشد

استاد راهنما :  دکتر محمود عبداللهی

نگارش :مریم دلاوریان

چکیده :

بازیابی تلوریم از لجن مس آندی سرچشمه: هدف از انجام این پایان نامه بازیابی تلوریم از لجن مس آندی سرچشمه کرمان به روش هیدرومتالورژی است. لجن مس آندی که مواد نامحلول باقیمانده از تصفیه الکترولیتی مس است حاوی عناصر با ارزشی مانند طلا، نقره، سلنیم و تلوریم می باشد.که به عنوان محصولات ثانویه فرآیند تولید شمش مس از لجن استخراج می شوند. لجن مس آندی مورد آزمایش حاوی حدود 0.70 درصد تلوریم،9.41 درصد سلنیم،12.86درصد مس،3.35 درصد نقره و  0.1درصد طلا است.

مراحل کلی انجام پروژه به شرح زیر می باشد:

برای استخراج تلوریم از محلول نیترات که از لیچ اسیدی لجن مس آندی بدست آمده است، از استخراج کننده TBP به همراه کروزین، به عنوان رقیق کننده، استفاده شد. برای تعیین اثر عوامل مختلف مانند میزان اولیه تلوریم در محلول، نسبت دو فاز (A/O) و زمان تماس دو فاز در میزان استخراج تلوریم، از روش تاگوچی (طرح L8 در دو سطح) استفاده شد و مشخص گردید که در این مرحله عامل زمان جدایش دو فاز بیشترین تاثیر را در استخراج تلوریم دارد.

قالب بندی : PDF

تعداد صفحات :135

حجم :3.27MB

 

لینک دانلود

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید