مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

ایران باید به قطب تولید آلومینیوم در منطقه تبدیل شود

آلومینیوم

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

آیت الله دری نجف آبادی با تقدیر از مدیریت آلومینیوم سازی ایران، اقدامات صورت گرفته در زمینه بهینه سازی خط چهار این مجموعه را ارزشمند برشمرد و اضافه کرد: ظرفیت تولید آلومینیوم در استان مرکزی می بایست حداقل به یک الی یک ونیم میلیون تن برسد.

امام جمعه اراک تصریح کرد: در حال حاضر تولید آلومینیوم در کشور ما حدود پانصد هزار تن می باشد، در کشور چین که سابقه ی طولانی این صنعت را هم در گذشته نداشته؛ با احداث یکصد و هفت کارخانه آلومینیوم سازی، سالانه سی و دو میلیون تن تولید دارند.

وی با بیان اینکه امارات متحده عربی سالانه یک ونیم میلیون تن و روسیه یک هزار و هشتصد تن تولید دارد افزود: همگی باید دست به دست هم داده و با کوشش و تلاش مضاعف، تولید ناخالص ملی را بالا ببریم و همگی در رشد و شکوفایی سهیم باشیم.

استاندار استان مرکزی نیز با تقدیر از مجموعه مدیریتی آلومینیوم سازی ایران گفت: برای بهینه سازی خط۴ این مجموعه تلاش بسیاری شد و این مهم در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاد و برگ زرین دیگری از افتخار و سازندگی برای صنعت گران صنعت آلومینیوم کشور رقم خورد.

مهندس زمانی قمی اظهار امیدواری کرد ان شالله با همین روحیه، جدیت و بردباری صنعت آلومینیوم کشور به روزهای درخشان و شرایط ایده آل برسد.

مدیرعامل آلومینیوم سازی ایران نیز با اشاره به اهداف بهینه سازی خط ۴ گفت: تصفیه گازهای سلول های الکترولیز احیا با راندمان ۹۸ درصد تکنولوژی روز فرانسه، تولید آلومینیوم با کیفیت رقابتی و مطابق با استانداردهای جهانی، تجهیز کارگاه به سیستم اتوماسیون، صرفه جویی و کاهش مصرف برق در فرآیند تولید، حفظ سهم تولید آلومینیوم در برنامه کلان کشور و صرفه جویی در مصرف مواد اولیه بخشی از اهداف افتتاح این خط است.

بهمن اخوان با اشاره به وضعیت بحرانی بزرگترین مجموعه ایرالکو در سال گذشته گفت: در ابتدای حضورم در این مجموعه صنعتی این واحد هزار و ۳۰۰ میلیارد دلار بدهی و ۲۸۰ میلیارد دلار زیان‌دهی داشت افزود: حساب‌ها و انبارها خالی بود و می‌بایست در پایان ماه ۳۰ میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌شد و شرکت در مرحله ورشکستگی قرار داشت.

وی ادامه داد: ما شعار را تبدیل به شعور و شعور را تبدیل به کار و سازندگی کردیم و نتیجه اقدامات چند ماه گذشته افتتاح کارگاه تولید ۵۰ هزار تنی بیلت در اردیبهشت ماه و راه‌اندازی خط چهار می باشد.

وی تصریح کرد: تامین اعتبار برای بهسازی و راه‌اندازی خط چهار از محل بستانکاری هایی تامین شد که ضمانتی بابت بازپرداخت آنها داده نشده بود ولی با پیگیری قاطعانه طلب وصول و هزینه خط چهار شد.

مدیرعامل آلومینیوم ساری ایران با اشاره به خروج این مجموعه از ذیل ماده ۱۴۱ از بازگشایی نماد بورس ایرالکو خبر داد و گفت: آلومینیوم ایران از یک بنگاه ورشکسته سیاسی به یک بنگاه اقتصادی و تولیدی تبدیل شده است.

بهمن اخوان توقف فروش محصولات به صورت تهاتر، تلاش برای ساماندهی و بهبود وضعیت دارایی‌های شرکت، ساماندهی قراردادها و پیمانکاران شرکت از طریق اصلاح ساختار سازمانی مربوطه، کسب سود بالغ بر ۸ میلیارد تومان در سه ماهه نخست سال جاری، خرید مواد اولیه بدون واسطه را از جمله اقدامات انجام شده در این مدت برشمرد.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید