از بهمن هم میشه قبول شد

ایران باید به قطب تولید آلومینیوم در منطقه تبدیل شود

آلومینیوم

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

آیت الله دری نجف آبادی با تقدیر از مدیریت آلومینیوم سازی ایران، اقدامات صورت گرفته در زمینه بهینه سازی خط چهار این مجموعه را ارزشمند برشمرد و اضافه کرد: ظرفیت تولید آلومینیوم در استان مرکزی می بایست حداقل به یک الی یک ونیم میلیون تن برسد.

امام جمعه اراک تصریح کرد: در حال حاضر تولید آلومینیوم در کشور ما حدود پانصد هزار تن می باشد، در کشور چین که سابقه ی طولانی این صنعت را هم در گذشته نداشته؛ با احداث یکصد و هفت کارخانه آلومینیوم سازی، سالانه سی و دو میلیون تن تولید دارند.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

وی با بیان اینکه امارات متحده عربی سالانه یک ونیم میلیون تن و روسیه یک هزار و هشتصد تن تولید دارد افزود: همگی باید دست به دست هم داده و با کوشش و تلاش مضاعف، تولید ناخالص ملی را بالا ببریم و همگی در رشد و شکوفایی سهیم باشیم.

استاندار استان مرکزی نیز با تقدیر از مجموعه مدیریتی آلومینیوم سازی ایران گفت: برای بهینه سازی خط۴ این مجموعه تلاش بسیاری شد و این مهم در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاد و برگ زرین دیگری از افتخار و سازندگی برای صنعت گران صنعت آلومینیوم کشور رقم خورد.

مهندس زمانی قمی اظهار امیدواری کرد ان شالله با همین روحیه، جدیت و بردباری صنعت آلومینیوم کشور به روزهای درخشان و شرایط ایده آل برسد.

مدیرعامل آلومینیوم سازی ایران نیز با اشاره به اهداف بهینه سازی خط ۴ گفت: تصفیه گازهای سلول های الکترولیز احیا با راندمان ۹۸ درصد تکنولوژی روز فرانسه، تولید آلومینیوم با کیفیت رقابتی و مطابق با استانداردهای جهانی، تجهیز کارگاه به سیستم اتوماسیون، صرفه جویی و کاهش مصرف برق در فرآیند تولید، حفظ سهم تولید آلومینیوم در برنامه کلان کشور و صرفه جویی در مصرف مواد اولیه بخشی از اهداف افتتاح این خط است.

بهمن اخوان با اشاره به وضعیت بحرانی بزرگترین مجموعه ایرالکو در سال گذشته گفت: در ابتدای حضورم در این مجموعه صنعتی این واحد هزار و ۳۰۰ میلیارد دلار بدهی و ۲۸۰ میلیارد دلار زیان‌دهی داشت افزود: حساب‌ها و انبارها خالی بود و می‌بایست در پایان ماه ۳۰ میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌شد و شرکت در مرحله ورشکستگی قرار داشت.

وی ادامه داد: ما شعار را تبدیل به شعور و شعور را تبدیل به کار و سازندگی کردیم و نتیجه اقدامات چند ماه گذشته افتتاح کارگاه تولید ۵۰ هزار تنی بیلت در اردیبهشت ماه و راه‌اندازی خط چهار می باشد.

وی تصریح کرد: تامین اعتبار برای بهسازی و راه‌اندازی خط چهار از محل بستانکاری هایی تامین شد که ضمانتی بابت بازپرداخت آنها داده نشده بود ولی با پیگیری قاطعانه طلب وصول و هزینه خط چهار شد.

مدیرعامل آلومینیوم ساری ایران با اشاره به خروج این مجموعه از ذیل ماده ۱۴۱ از بازگشایی نماد بورس ایرالکو خبر داد و گفت: آلومینیوم ایران از یک بنگاه ورشکسته سیاسی به یک بنگاه اقتصادی و تولیدی تبدیل شده است.

بهمن اخوان توقف فروش محصولات به صورت تهاتر، تلاش برای ساماندهی و بهبود وضعیت دارایی‌های شرکت، ساماندهی قراردادها و پیمانکاران شرکت از طریق اصلاح ساختار سازمانی مربوطه، کسب سود بالغ بر ۸ میلیارد تومان در سه ماهه نخست سال جاری، خرید مواد اولیه بدون واسطه را از جمله اقدامات انجام شده در این مدت برشمرد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید