ایران تولید بیش از ۶ میلیون تن فولاد خام

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

آمار انجمن جهانی فولاد همچنین حاکی از آن است که تولید فولاد خام ۶۷ عضو این انجمن در ۴ ماه نخست امسال ۵۵۰ میلیون و ۸۴۱ هزار تن بوده که نسبت به ۵۲۳ هزار و ۶۹۹ هزار تن سال گذشته ۲/ ۵ درصد بالاتر است. ایران در ماه آوریل هم یک میلیون ۷۳۵ هزار تن فولاد خام تولید کرده بود که ۱۵ درصد بالاتر از آوریل سال ۲۰۱۶ بود. البته ایران در مقایسه با ماه مارس هم رشد تولید داشته چراکه تولید ماه مارس یک میلیون و ۶۳۵ هزار تن گزارش شده است.

چین تولید را ۶/ ۴ درصد افزایش داد

در ۴ ماه نخست امسال چین حدود ۲۷۳ میلیون و ۸۷۰ هزار تن فولاد خام تولید کرده که از ۲۶۱ میلیون و ۷۴۸ هزار تن ۴ ماه نخست سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۶/ ۴ درصد بیشتر است. البته چین در ماه آوریل هم رشد ۹/ ۴ درصدی را ثبت کرد و تولید را از ۶۹ میلیون و ۳۹۳هزار تن آوریل ۲۰۱۶ به ۷۲ میلیون و ۷۷۷ هزار تن در آوریل امسال رساند. بخشی از این رشد تولید ناشی از سیاست رئیس‌جمهوری چین و وعده‌های انتخاباتی وی مبنی بر تزریق نقدینگی در بخش‌های اقتصادی این کشور و پروژه‌های عمرانی است.

ژاپن در تولید فولاد به مرز ۳۵ میلیون تن رسید

ژاپن در ۴ ماه ابتدایی امسال ۳۴ میلیون و ۹۸۲ هزار تن فولاد خام تولید کرد که ۹/ ۱ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل بود. این کشور در آوریل هم ۸ میلیون و ۷۵۲ هزار تن بود که ۳ درصد بالاتر از آوریل سال قبل است. هند با وجود ضعف تقاضای داخلی همچنان تولید را گسترش می‌دهد. هند از ابتدای سال جاری میلادی تا پایان آوریل تولید را به ۳۳ میلیون و ۱۵۹ هزار تن رساند که ۱/ ۷ درصد بیشتر از ۴ ماه ابتدایی سال ۲۰۱۶ است.

هند در حالی تولید و ظرفیت‌های فولاد خود را افزایش می‌دهد که تقاضای داخلی در این کشور همچنان ضعیف است و فولادسازان این کشور به بازارهای صادراتی چشم دوخته‌اند. این کشور در آوریل هم با رشد ۸/ ۴ درصدی تولید را از ۷ میلیون و ۶۹۴ هزار تن به ۸ میلیون و ۶۵ هزار تن رساند. براساس اطلاعات انجمن جهانی فولاد، ایران بعد از چین، ژاپن، هند، آمریکا، روسیه، کره جنوبی، آلمان، ترکیه، برزیل، ایتالیا، تایوان، اوکراین و مکزیک در رتبه چهاردهمین تولیدکننده برتر فولاد قرار دارد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید