ایران در بازار کاشی و سرامیک ‌اسپانیا

kashi

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

مجتبی خسروتاج در سومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان یزد با اشاره به اینکه استان یزد از ظرفیتهای صادراتی بسیاری برخوردار است، اظهار داشت: انتخاب کالاهای صادراتی استان یزد خوب بوده و همین موضوع سبب شده که مشکلات استان در این زمینه کاهش پیدا کند.

وی به کاهش صادرات کاشی و سرامیک کشور اشاره کرد و گفت: بعضی از کالاها یک چرخه تولید و صادرات دارند و تا زمانی با رشد تولید و صدور و پس از آن با کاهش روبرو می‌شوند.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: کمپانی‌هایی هستند که با آینده‌نگری، پیش از اینکه به این بحران مبتلا شوند، در تکنولوژی، تولید، طرح، مدیریت و موارد مختلف دیگر تغییر ایجاد می‌کنند که بحران را با موفقیت پشت سر بگذرانند.

خسروتاج به رشد 20 درصدی تولید خودرو در هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: در حال حاضر لاستیک خودرو تنها توسط شرکت هایی به ایران وارد می شود که دارای نمایندگی رسمی در کشور هستند و همین موضوع سبب شده که وضعیت تولید کنندگان لاستیک کشور بهبود یابد و با رشد 17 درصدی تولید در این زمینه مواجه شویم.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران صادرات را یک متغیر مستقل ندانست و گفت: تولید، مصرف، سیاستهای بانکی و موارد مختلف دیگر در عرصه صادرات کشور تاثیرگذار است.

وی گفت:‌ یکی از دلایلی که نتوانستیم در عرصه صادرات محصولات کشاورزی به روسیه موفقیت زیادی کسب کنیم این بود که واحد تولیدکننده بزرگ و قوی در این زمینه نداشتیم اما در زمینه صادرات کاشی و سرامیک با این مشکل مواجه نیستیم.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت  ادامه داد: بزرگترین چالش و مشکل صنعت کاشی و سرامیک ایران و استان یزد در حال حاضر بازاریابی است و باید در راستای افزایش بازارهای جدید برای این عرصه استفاده بیشتری کرد.

خسروتاج به ورود استان یزد در بازار اسپانیا و صادرات کاشی و سرامیک به این کشور اشاره کرد و گفت: ورود به این عرصه از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و نشان دهنده ظرفیت بسیار بالای استان یزد و کشور در این عرصه است.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران خاطرنشان کرد: این که توانستیم در اسپانیا به عنوان یکی از سخت‌ترین بازار کاشی و سرامیک دنیا وارد شویم نشان دهنده این است که در دیگر بازارها که ورود به آنها از سهولت بسیار زیادی برخوردار است می‌تواند حضور فعالی داشته باشد.

 

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید