تفاهم نامه ایرالکو و آلومینیوم المهدی

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک شرکت آلومینیوم المهدی و شرکت آلومینیوم ایران با حضور مهندس محمد علیمحمدی و دکتر بهمن اخوان و با حضور مسئولان و فعالان صنعت آلومینیوم برگزار شد.

اخوان مدیرعامل آلومینیوم ایران با بیان اینکه در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب و اقدام عملی در راستای حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی تفاهمی برای افزایش ظرفیت تولید و صادرات به امضا رسید گفت: هدف از این اقدام ثبات تولید و صادرات و حمایت از تولید داخل و کوتاه کردن دست دلالان و واسطه ها در این حوزه است.

وی با تاکید بر اینکه سیاست ما در مجموعه آلومینیوم ایران عملیاتی کردن سیاست های نظام و رهبری معظم انقلاب است افزود: ما دست کارآفرینان بخش خصوصی را که جهادگران صنعت هستند به گرمی میفشاریم و در جهت تقویت این عزیزان پرتلاش از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

مدیر عامل ایرالکو با تشکر از مدیرعامل آلومینیوم المهدی تصریح کرد: برنامه های مشترک بسیار خوبی در جهت افزایش تولید و صادرات و حضور در بازارهای جهانی تدوین شده است تا با اتحاد مشترک آلومینیوم ایران و المهدی ان شالله بازارهای جهانی را فتح و بازار خاورمیانه را بدست بگیریم.
اخوان با بیان اینکه دلالان با ایجاد اختلاف در شرکت ها و باعث ایجاد ناهماهنگی در قیمت ها و عرضه تولید می شوند ادامه داد: در این توافق ما به دنبال جمع کردن دلالان و دلال بازی هستیم تا این اختلافات در بین شرکت ها و بازار کاهش پیدا کند.
مدیر عامل آلومینیوم ایران با تاکید بر اینکه این تفاهم نامه اقدام بسیار بزرگی در صنعت آلومینیوم کشور ایجاد می کند گفت: این توافق نامه با هماهنگی کامل با وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته است، بسیار شفاف بوده و هیچ پشت پرده و بند محرمانه ای ندارد.

مهندس علیمحمدی مدیر عامل آلومینیوم المهدی نیز با بیان اینکه باید در جهت منافع ملی کشور حرکت کنیم، گفت: در گذشته برای همکاری ها به منافع شرکت اهمیت میدادند و بدون توجه به منافع ملی کارها انجام میشد که امیدوارم با این تفاهم نامه مشترک این دو شرکت بتوانند در راستای منافع ملی حرکت کنند و به اهداف خود نیز دست پیدا کنند

وی افزود: پیرو توافقاتی که با هم داشتیم قرار شد تولید آلومینیوم را افرایش داده و برای مشتریان خود به هر اندازه ای که مصرف دارند و نیار دارند تا دو سال آینده به صورت کریدیت کالا را تحویل خواهیم داد تا بهانه به کسی ندهیم و با این کار واسطه هارو حذف کنیم و بازار را بدست بگیریم.

مدیرعامل آلومینیوم المهدی تصریح کرد: امیدوارم با کمک هم بتوانیم به حاشیه سود خوب و تولید بالا در بازار داخل دست پیدا کنیم چرا که اولویت ما بازار داخلی است و بعد مازاد تولید را صادر کنیم.

مهندس علیمحمدی تصریح کرد: با توجه به پتانسیل هایی که دو شرکت در اختیار هم قرار می دهند می توان به هدف اصلی که همان رسیدن به شرکت های خارجی است دست پیدا کرد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید