اکتشاف 2 پهنه معدنی در اردبیل

madan

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

مجید خدابخش روز پنجشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اردبیل تشریح کرد: با پایان مطالعات همراه با ریسک چهار پهنه معدنی این استان که از 2 سال گذشته بدون تخریب آغاز شد، سرمایه گذاران در همه پهنه ها به نقاط امیدبخش رسیدند.

وی افزود: ادامه فعالیت ها به ویژه در پهنه های معدنی باغرو و سبلان نیازمند پروانه اکتشاف است که البته باید نخست پروانه اکتشاف مقدماتی بدون تخریب صادر شود.

استاندار اردبیل بیان کرد: با صدور این مجوز چند حفاری محدود برای نمونه برداری و آزمایش مواد معدنی به منظور بررسی نوع مواد موجود و درصد خلوص آنها انجام خواهد شد.

او گفت: پس از رسیدن به نتیجه قطعی و تایید گواهی کشف باید نسبت به صدور پروانه بهره برداری اقدام صورت گیرد، از این رو محدوده جغرافیایی مطالعات معدنی باید به دستگاه های ذی ربط ارجاع شود تا در صورت وجود محدودیت هایی در آن مناطق تمهیدی در نظر گرفته شود.

خدابخش اکتشاف و بهره برداری از این چهنه ها را کاری ارزشمند برای استان عنوان کرد و افزود: سرمایه گذاران تنها به دنبال استخراج نخواهند بود بلکه برای ایجاد ارزش افزوده، به دنبال راه اندازی صنایع تبدیلی می روند.
وی عنوان کرد: فرآیند استخراج، خالص سازی و هدایت مواد خام به صنایع تبدیلی همانند سایر معدن های فعال کشور در مناطق معدنی استان اردبیل نیز استقرار خواهد یافت و موجب افزایش ارزش افزوده، اشتغال و رونق اقتصادی خواهد شد.

استاندار اردبیل اضافه کرد: باید توجه داشت که حفظ منابع طبیعی، آثار باستانی و محیط زیست یک اصل است و قرار نیست با سرمایه گذاری در معادن این اثار تخریب شوند.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید