پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

استرالیایی ها علاقمند به معادن غیر آهنی ایران

madan

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

علی اصغر زاده در حاشیه سومین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی استرالیا (ایمارک) با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به افت قیمت سنگ آهن و بازار سنگ آهن، شرکت های استرالیایی علاقمند به سرمایه گذاری بر روی سایر مواد معدنی از جمله مس، لیتیوم، روی و طلا هستند و با توجه به پتانسیل های خوب کشور ما در این حوزه ها، جلسات بسیار موثری برگزار شد و شرکت های استرالیایی اظهار علاقه کردند در صورت تسهیل در برخی از مسایل بانکی در ایران، شروع به سرمایه گذاری می کنند.

وی افزود: در این کنفرانس، مقالاتی در بخش های معدن، اکتشاف، سرمایه گذاری و محیط زیست ارایه شد. علاوه بر این، هیات ایرانی در نشست های برگزار شده، تلاش کرد از اطلاعات مربوط به بازار معدنی دنیا و آخرین تکنولوژی روز در بخش معدن و صنایع معدنی و نیز شرکت های اکتشافی و سرمایه گذاری بهره مند شود.

مدیریت اکتشاف ایمیدرو خاطر نشان کرد: در بخش تحقیق و توسعه، ۲ موضوع شامل «فرآوری باطله های زغال سنگ و کاربرد متفاوت آن برای حل مسایل محیط زیستی» و «جستجوی شرکت های فعال در مواد معدنی کم عیار» پیگیری شد.

وی تصریح کرد: در بخش سرمایه گذاری در حوزه عناصر نادر خاکی با شرکت های متعددی مذاکره شد.

اصغرزاده خاطر نشان کرد: طی مذاکرات انجام شده، قرار شد با شرکت هایی که از تجربه و تخصص بالایی در بخش معدن برخوردار هستند، به عنوان مشاور در اجرای طرح ها و پروژه های اکتشافی بهره مند شویم.

وی ادامه داد: وجود شرکت های توانمند مشاور در کشف کانسارهای پنهان، تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

مدیریت اکتشاف ایمیدرو با اشاره به برگزاری اجلاس معدن و صایع معدنی ایران ((IMIS در آذرماه، اظهار داشت: از شرکت های حاضر در کنفرانس ایمارک ۲۰۱۶ دعوت کردیم که تعدادی از آنها برای حضور در این رویداد معدنی استقبال کردند.

وی افزود: با توجه به مطرح کردن موضوع فعالیت های اکتشافی گسترده در ایران به وسعت ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع، این حجم عملیات اکتشاف باعث غافلگیری شرکت های بزرگ معدنی شده و آنها علاقمند ورود به این فعالیت ها شدند.

اصغرزاده با اشاره به نشست هیات ایرانی با شرکت “ای تی سی ویلیامز” گفت: این شرکت حضور ۱۵ ساله در فعالیت های اکتشافی شرکت ملی مس ایران دارد و به زودی دفتر خود را در تهران راه اندازی می کند و علاقه مند است در فعالیت های مختلف اکتشافی، معدنی و فرآوری در ایران دوباره فعالیت خود را آغاز کند.

سوالی دارید ؟تست

منبع ایران مواد

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید