انتقاد دبیر انجمن فولاد از دخالت های دستوری و استراتژی های اشتباه برای تنظیم بازار

بازار فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با انتقاد از دخالت های دستوری و استراتژی های اشتباه برای تنظیم بازار گفت: متاسفانه در هفته های اخیر برای تنظیم دستورالعمل ها و بخشنامه های مدیریت بازار فولاد، به جای جلسات منسجم و موثر با واحدهای تولیدی برای اخذ نتایج ملموس در بازار فولاد، جلسات مشورتی با واسطه ها برگزار شده و در نتیجه واسطه ها در تصمیمات اخیر بیشتر از تولیدکنندگان نقش داشتند که به هم ریختگی بازار فولاد و اتفاقات عجیب در بورس کالا از نتایج این استراتژی اشتباه است.

سید رسول خلیفه سلطانی با اشاره به نقش تولیدکنندگان فولاد در تنظیم بازار فولاد اظهار داشت: فولادسازان همواره در چندین سال گذشته عرضه را در بازار تنظیم کرده اند به گونه ای که منافع مصرف کنندگان در اولویت اول و منافع خودشان در اولویت بعدی تأمین شود. علاوه بر این تولیدکنندگان توانسته اند در شرایط مختلف واسطه گری را مهار نمایند و تولید و مصرف را متعادل نمایند.

دبیر انجمن فولاد به مسئولین وزارت صمت پیشنهاد داد: تا دیر نشده جلساتی فوری با مدیران ارشد واحدهای فولادی برای اخذ نتایج منسجم با رویکردهای کارشناسی داشته باشند چرا که در چند هفته گذشته و به ویژه روزهای اخیر مشاهده شد که در فقدان نقش تولیدکنندگان فولاد در تصمیم گیری ها، انسجام مدیریتی بازار به شدت تضعیف شده است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید