از بهمن هم میشه قبول شد

انتقاد دبیر انجمن فولاد از دخالت های دستوری و استراتژی های اشتباه برای تنظیم بازار

بازار فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با انتقاد از دخالت های دستوری و استراتژی های اشتباه برای تنظیم بازار گفت: متاسفانه در هفته های اخیر برای تنظیم دستورالعمل ها و بخشنامه های مدیریت بازار فولاد، به جای جلسات منسجم و موثر با واحدهای تولیدی برای اخذ نتایج ملموس در بازار فولاد، جلسات مشورتی با واسطه ها برگزار شده و در نتیجه واسطه ها در تصمیمات اخیر بیشتر از تولیدکنندگان نقش داشتند که به هم ریختگی بازار فولاد و اتفاقات عجیب در بورس کالا از نتایج این استراتژی اشتباه است.

سید رسول خلیفه سلطانی با اشاره به نقش تولیدکنندگان فولاد در تنظیم بازار فولاد اظهار داشت: فولادسازان همواره در چندین سال گذشته عرضه را در بازار تنظیم کرده اند به گونه ای که منافع مصرف کنندگان در اولویت اول و منافع خودشان در اولویت بعدی تأمین شود. علاوه بر این تولیدکنندگان توانسته اند در شرایط مختلف واسطه گری را مهار نمایند و تولید و مصرف را متعادل نمایند.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

دبیر انجمن فولاد به مسئولین وزارت صمت پیشنهاد داد: تا دیر نشده جلساتی فوری با مدیران ارشد واحدهای فولادی برای اخذ نتایج منسجم با رویکردهای کارشناسی داشته باشند چرا که در چند هفته گذشته و به ویژه روزهای اخیر مشاهده شد که در فقدان نقش تولیدکنندگان فولاد در تصمیم گیری ها، انسجام مدیریتی بازار به شدت تضعیف شده است.

لینک کوتاه مطلب

اخبار صنعتی فولاد عطیه سادات میرعباسی چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ 313 بازدید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید