مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

امید زیادی به شرکت مس به عنوان بزرگترین شرکت معدنی خاورمیانه داریم

مس

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

به نقل از مس پرس، جعفر سرقینی در حاشیه بازدید از مجتمع مس سرچشمه اظهار کرد: مس بزرگترین شرکت معدنی در کشور و خاورمیانه است و برای توسعه معدن در کشور امید زیادی به آن داریم.

وی افزود: بخش قابل توجهی از توسعه کشور روی دوش صنعت مس است که متولی آن شرکت ملی صنایع مس ایران می باشد.

وی بیان کرد: امروز بازدیدی از کوره فلش داشتیم و امیدواریم ظرف حداکثر دو ماه آینده از فلش مذاب بگیریم و این می تواند نقطه عطفی در تولید سرچشمه و مس کشورهست که بتوانیم یک کوره فلش با تکنولوژی روز داشته باشیم و کوره های ریورب را تعطیل کنیم.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت خاطرنشان کرد: نوسازی و توسعه خوبی نسبت به سنوات قبل در مجتمع مس سرچشمه انجام شده و همانطور که گفتم امید صنعت معدن کشور در مرحله اول به صنعت مس و در مرحله بعد توسعه آهن است.

سرقینی با بیان اینکه در بخش های دیگر هم توسعه داریم، تصریح کرد: اما اصلی ترین توسعه ما در در بخش معدن در صنعت مس و صنعت فولاد است و این دو بخش از اهداف اصلی وزارتخانه است. بقیه چرخه ها را هم در نظر داریم و روی آن کار می کنیم.

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه صندوق توسعه ملی کاملاً در اختیار توسعه صنایع معدنی و ایجاد اشتغال است، عنوان کرد: تا حالا موردی در رابطه با توسعه معدن یا صنایع معدنی نبوده که به صندوق توسعه ملی برود و موافقت نشود.

سرقینی بیان داشت: معمولاً در صندوق توسعه ملی، معدن و صنایع معدنی با اولویت ویژه بررسی می شود و این اصلی ترین کمکی است که برای توسعه این بخش انجام می شود.

وی اضافه کرد: دولت و وزارت صنعت در جهت تسهیل مقررات حرکت می کنند به گونه ای که بخش معدن از کمترین موانع توسعه ای برخوردار است.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید