افزایش تولید فولاد در کشور به ۳۱ میلیون تن

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

محمدرضا نعمت زاده عصر امروز در مراسم افتتاحیه مجتمع فولاد شماره ۲ خراسان رضوی اظهار داشت: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید میزان مطالعات هوایی برای اکتشاف معادن به ۴۰۰ هزار کیلومتر رسیده در حالیکه تا پیش از آن ۱۸۰ هزار کیلومتر بوده و این مطالعات جدید یک و نیم میلیارد تن ذخیره جدید از فلزات را شناسایی کرده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های معدنی موجود در خراسان رضوی از جمله مس، طلا، روی و آهن، خاطرنشان کرد: استخراج و فرآوری ذخایر این معادن نیز باید در دستور کار قرار بگیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: بهره‌برداری از مجموعه فولاد خراسان در نیشابور ظرفیت تولید فولاد خام در کشور را به ۳۱ میلیون تن رسانده و می‌تواند به صادرات بیشتر فولاد کمک کند.

نعمت زاده با بیان اینکه سال گذشته ۶ میلیون تن انواع فولاد از کشور صادر شده است، خاطرنشان کرد: امید می‌رود که میزان ۵۵ میلیون تن تولید فولاد در سال در ایران تولید شود که ۴۰ میلیون تن آن برای مصرف داخلی و ۱۵ میلیون تن آن برای صادرات در نظر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به افتتاح واحد گندله سازی نیشابور تا شهریور ماه سال آینده، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری انجام شده در این پروژه ۵۰۰ میلیارد تومان است و بهره‌برداری از آن می‌تواند به تکمیل چرخه تولید فولاد بسیار کمک کند.

 

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید