از بهمن هم میشه قبول شد

افزایش ۱۰ درصدی حمل سنگ آهن ریوتینتو

افزایش صادرات سنگ آهن در استرالیا

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

میزان صادرات سنگ آهن از پیلبارا توسط ریوتینتو در سه ماهه دوم سال ۸۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تن بود که رشد ۱۰ درصدی نسبت به سه ماهه اول سال که صادرات ۸۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن بود، داشت.

صادرات درمقایسه با سه ماهه دوم سال قبل که ۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تن بود نیز ۱۴ درصد بالاتر بوده است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

تولید سنگ آهن ریوتینتو در پیلبارا در سه ماهه دوم هم به ۸۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسید که بالاتر از ۸۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تن سه ماهه اول سال است.

تولید سنگ آهن پیلبارا در سه ماهه دوم سال جاری ۷ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل که تولید به ۷۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسیده بود، داشت.

شرایط مطلوب آب و هوایی درمقایسه با سال گذشته و ارتقا بهره وری دو عامل افزایش تولید در مدت مذکور عنوان می شود.

درمجموع نیز در نیمه اول امسال در پیلبارا ۱۶۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تن سنگ آهن تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد رشد داشت.

انتظار می رود تولید در معدن پیلبارا متعلق به ریوتینتو در سال جاری در محدوده بالای ۳۳۰ تا ۳۴۰ میلیون تن باقی بماند. اتوماسیون خودکار سیستم قطارها در پلبیارا نیز در حال پیشرفت و تکمیل شدن است.

گفته می شود تولید کنسانتره و گندله سنگ آهن ریوتینتو هم در سه ماهه دوم سال به ۸۷۰ هزار تن رسید که ۶۳ درصد کمتر از سه ماهه اول سال که ۲ میلیون و ۳۶۰ هزار تن بود می باشد.

همچنین درمقایسه با سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ که تولید کنسانتره و گندله ۲ میلیون و ۶۸۰ هزار تن بود ۶۸ درصد پایین تر است.

این افت تولید ناشی از شرایط جدید کار و در نتیجه توقف عملیات معدنکاری ۲۷ ماه مارس تا ۲۸ ماه می بوده است که در نهایت در سه ماهه دوم قرارداد جدیدی بین نیروهای کار و کارفرمایان منعقد شد و کارگران از ۲۸ ماه می به کار بازگشتند.

کارشناسان تولید کنسانتره و گندله ریوتینتو را اصلاح کرده و پیش بینی می کنند تولید در سال ۲۰۱۸ به ۹ تا ۱۰ میلیون تن برسد درحالی که در پیش بینی های قبلیی ۱۰٫۳ تا ۱۱٫۳ میلیون تن برآورد گردیده بود.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید