افزایش ۵ درصدی تولید معادن مس جهان

cu

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG) حاکیست: میزان تولید معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان ماه ژوئیه سال جاری میلادی، حدود ۱۱ میلیون و ۵۴۵ هزار و۵۰۰ تن بود. در حالی که این رقم طی مدت مشابه سال گذشته، ۱۰ میلیون و ۹۸۸ هزار تن بود.

از این میزان، ۶ میلیون و ۴۷۸ هزار تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۲میلیون و ۳۹۸ هزار و ۴۰۰ تن «آسیا»، یک میلیون و ۶۵ هزار و ۲۰۰ تن «آفریقا»، یک میلیون و ۴ هزار و ۶۰۰ تن «اروپا» و ۵۹۹ هزار و ۳۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

در همین مدت، ظرفیت تولیدمعادن مس جهان به ۱۳ میلیون و ۶۲۰ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۳ میلیون و ۱۵ هزار تن)، حاکی از رشد ۴٫۶ درصدی است.

میزان تولید جهانی مس تصفیه شده (کاتد) طی ۷ ماهه نخست ۲۰۱۶ میلادی با افزایش ۲٫۸ درصدی به ۱۳ میلیون و ۴۷۷ هزار تن رسید. اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی، ۱۳ میلیون و ۱۰۶ هزار تن بود.

همچنین، ظرفیت تولید مس کاتد جهانی از ابتدای ژانویه تا پایان ماه ژوئیه سال جاری میلادی، ۱۶ میلیون و ۱۹۰ هزار تن بود. اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی، ۱۵ میلیون و ۸۳۵ هزار تن بود و این روند نشان دهنده رشد ۲٫۲ درصدی ظرفیت جهانی تولید مس کاتد است.

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس که طی سال های اخیر با روند شدید کاهشی (از حدود ۱۰۱۴۰ دلار در هر تن به حدود ۴۶۰۰) مواجه بوده، طی ماه های اخیر رو به افزایش گذاشته و به حدود ۵۶۲۴ دلار در هر تن رسیده است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید