از بهمن هم میشه قبول شد

افزایش قیمت سیمان بر رکود می افزاید

siman2

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

رئیس انجمن کارخانه‌های بتن آماده اصفهان گفت: صدور بی‌رویه مجوزها باعث برهم زدن نظم و قاعده صنعت بتن در اصفهان می‌شود به نظر می‌رسد ورود اتحادیه‌ها و اصناف در این بخش به سود صنعت بتن نیست و باید در این زمینه تجدید نظر شود.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

علی حاج رسولی‌ها با اشاره به آخرین وضعیت صنعت بتن اظهار کرد: عدم رونق ساخت‌وساز مسکن و طرح‌های عمرانی باعث شده تا بازار بتن روزهای کم تقاضایی را پشت سر بگذارد، این موضوع باعث ایجاد رکود در بازار شده و بر میزان تولید واحدها تأثیر داشته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کارخانجات و واحدهای تولیدی تنها با ۴۰ درصد ظرفیت خود مشغول به فعالیت هستند، افزود: بتن به دلیل اینکه کالایی صادراتی نیست و موضوع کیفیت نیز در تولید آن بسیار اهمیت دارد بنابراین نیاز است در زمینه صدور مجوزها تأمل و دقت بیشتری صورت گیرد.

رئیس انجمن کارخانه‌های بتن آماده اصفهان ادامه داد: صدور بی‌رویه مجوزها باعث بر هم زدن نظم و قاعده این صنعت در اصفهان می‌شود به نظر می‌رسد ورود اتحادیه‌ها و اصناف در این بخش به سود صنعت بتن نیست و باید در این زمینه تجدید نظر شود.

وی گفت: اگر اوضاع به همین شکل پیش برود تا چند سال آینده شاهد وجود فاجعه‌ خواهیم بود، زیرا تولید بتن بدون کیفیت توسط برخی واحدهای بدون مجوز و یا به‌صورت غیراصولی آن‌هم برای کاهش هزینه‌های تولید و باقی ماندن در چرخه رقابت باعث به خطر افتادن سلامت جامعه می‌شود.

حاج رسولی‌ها اضافه کرد: اخیرا شاهد افزایش قیمت سیمان بودیم که به نظر می‌رسد این افزایش قیمت در این  شرایط مناسب نبوده و می‌تواند بر رکود بازار بیفزاید، نیاز است دولت در این شرایط حمایت بیشتری از تولیدکنندگان داشته باشد تا شاهد رفع مشکلات صنایع باشیم.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید