مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

افزایش قیمت سیمان بر رکود می افزاید

siman2

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

رئیس انجمن کارخانه‌های بتن آماده اصفهان گفت: صدور بی‌رویه مجوزها باعث برهم زدن نظم و قاعده صنعت بتن در اصفهان می‌شود به نظر می‌رسد ورود اتحادیه‌ها و اصناف در این بخش به سود صنعت بتن نیست و باید در این زمینه تجدید نظر شود.

علی حاج رسولی‌ها با اشاره به آخرین وضعیت صنعت بتن اظهار کرد: عدم رونق ساخت‌وساز مسکن و طرح‌های عمرانی باعث شده تا بازار بتن روزهای کم تقاضایی را پشت سر بگذارد، این موضوع باعث ایجاد رکود در بازار شده و بر میزان تولید واحدها تأثیر داشته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کارخانجات و واحدهای تولیدی تنها با ۴۰ درصد ظرفیت خود مشغول به فعالیت هستند، افزود: بتن به دلیل اینکه کالایی صادراتی نیست و موضوع کیفیت نیز در تولید آن بسیار اهمیت دارد بنابراین نیاز است در زمینه صدور مجوزها تأمل و دقت بیشتری صورت گیرد.

رئیس انجمن کارخانه‌های بتن آماده اصفهان ادامه داد: صدور بی‌رویه مجوزها باعث بر هم زدن نظم و قاعده این صنعت در اصفهان می‌شود به نظر می‌رسد ورود اتحادیه‌ها و اصناف در این بخش به سود صنعت بتن نیست و باید در این زمینه تجدید نظر شود.

وی گفت: اگر اوضاع به همین شکل پیش برود تا چند سال آینده شاهد وجود فاجعه‌ خواهیم بود، زیرا تولید بتن بدون کیفیت توسط برخی واحدهای بدون مجوز و یا به‌صورت غیراصولی آن‌هم برای کاهش هزینه‌های تولید و باقی ماندن در چرخه رقابت باعث به خطر افتادن سلامت جامعه می‌شود.

حاج رسولی‌ها اضافه کرد: اخیرا شاهد افزایش قیمت سیمان بودیم که به نظر می‌رسد این افزایش قیمت در این  شرایط مناسب نبوده و می‌تواند بر رکود بازار بیفزاید، نیاز است دولت در این شرایط حمایت بیشتری از تولیدکنندگان داشته باشد تا شاهد رفع مشکلات صنایع باشیم.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید