از بهمن هم میشه قبول شد

افزایش صادرات سنگ آهن در استرالیا در ماه های نخست سال ۲۰۱۸

افزایش صادرات سنگ آهن در استرالیا

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

با توجه به اطلاعات خطوط کشتیرانی، صادرات سنگ آهن استرالیا با ۱۰ درصد رشد به ۲۲۵٫۶ میلیون تن رسید. این درحالی است که در سه ماهه اول امسال صادرات سنگ آهن استرالیا ۲۰۵٫۹ میلیون تن بود.

با این حال، در صادرات سه ماهه دوم امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با افزایش ۷ درصدی همراه بود چراکه صادرات سه ماهه دوم سال قبل ۲۱۰٫۲ میلیون تن بود.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

در نیمه نخست امسال استرالیا درمجموع ۴۳۱٫۵ میلیون تن سنگ آهن صادر کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۴۰۸٫۴۳ میلیون تن بود رشد ۶ درصدی داشت.

در ماه ژوئن نیز، میزان صادرات سنگ آهن استرالیا به ۷۵٫۴ میلیون تن رسید که در مقایسه با مارس که ۷۸٫۲ میلیون تن بود کاهش داشته است.

با این حال، صادرات نسبت به ژوئن سال گذشته که ۷۰ میلیون تن بود افزایش را نشان می دهد.

چین بزرگترین مقصد صادرات سنگ آهن استرالیا می باشد که سهم صادرات استرالیا به آن ۸۰ تا ۸۵ درصد بود از این رو، تغییر در بازار چین بر صادرات استرالیا تاثیر می گذارد. دولت چین قوانین سختگیرانه زیست محیطی را اعمال کرده که همین امر فولادسازان این کشور را به سمت سنگ آهن عیار بالا سوق داده است و این امرو به نوبه خود فرصت خوبی برای ریوتینتو و BHP بیلیتون دو تولیدکننده سنگ آهن عیار بالا در منطقه پیلبارا، ایجاد می کند.

چین که بزرگترین واردکننده سنگ آهن از استرالیا می باشد در سه ماهه دوم امسال ۱۸۵٫۴ میلیون تن سنگ آهن از این کشور وارد کرد که ۱۰ درصد از واردات نیمه اول سال یعنی ۱۶۷٫۹ میلیون تن بیشتر است.

ژاپن دومین واردکننده سنگ آهن از استرالیاست که در نیمه دوم سال ۱۷ میلیون تن سنگ آهن وارد کرد و افت ۱۵ درصدی را نسبت به سه ماهه قبل به ثبت رساند. کره جنوبی نیز دیگر واردکننده سنگ آهن از استرالیا می باشد که واردات در سه ماهه دوم سال ۱۴٫۲ میلیون تن شد در حالی که ۳۳ درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل بود.

واردات هند هم از استرالیا افزایش داشت و با ۱۷درصد رشد نسبت به سه ماهه اول سال به ۱٫۶ میلیون تن رسید.

ویتنام، اندونزی و هلند شاهد افزایش قابل توجهی در واردات سنگ آهن از استرالیا بودند. ویتنام تا بیش از ۴ برابر رشد را تجربه کرد و واردات را به ۱٫۴ میلیون تن رساند. اندونزی نیز واردات را به بیش از دو برابر و به حدود ۹۰۰ هزار تن رساند و واردات هلند به ۲۰۰ هزار تن رسید.

لینک کوتاه مطلب

اخبار صنعتی معدن عطیه سادات میرعباسی شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ 235 بازدید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید