افزایش تولید مس و آلومینیوم در چین

مس

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

به نقل از مجله متال بولتن تولید مس چین در ماه مارس با۸٫۵ درصد رشد به بالاترین میزان ۱۵ سال اخیررسیده وبه رکورد ۷۶۴ هزار تن رسید. تولید این فلز در ماه آوریل علیرغم کاهش ۵٫۲ درصدی نسبت به ماه گذشته با رشد ۵٫۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۷۲۴ هزار تن رسید.

تولید این فلز سرخ در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷با ۷ درصد رشد به ۲ میلیون و ۸۶۰ هزار تن افزایش یافت.

براساس گزارش گمرک این کشور، در ماه گذشته واردات سنگ مس در چین به یک میلیون و ۳۶۰ هزار تن رسید بنابراین مجموع واردات این ماده معدنی در چهارماهه نخست سال جاری میلادی با ۸٫۳ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ میلیون و ۶۷۰ هزار تن به ثبت شد.

رشد تولید آلومینیوم

تولید آلومینیوم این کشور در ماه آوریل نیز ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن ثبت شد که حاکی از رشد ۷٫۶ درصدی تولید این فلز است. مجموع تولید داخلی آلومینیوم چین در چهارماهه نخست سال جاری میلادی شاهد رشد ۱۰٫۱ درصدی بوده و به ۱۱ میلیون تن افزایش یافت.

علاوه بر این،تولید آلومینای این کشور در ماه آوریل با رشد ۲۴٫۸درصدی به ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تن رسید و مجموع تولید طی چهار ماهه نخست سال ۲۰۱۷با افزایش ۲۱٫۱درصدی ۲۵میلیون و۴۰۰هزار تن ثبت شد.

طی چهارماه نخست سال ۲۰۱۷،چین ۲۶ میلیون و ۴۸۰ هزار تن آلیاژ آلومینیوم تولید و رشد ۱۵٫۵ درصدی در این بخش را رقم زد. همچنین صادرات آلومینیوم خام و محصولات آلومینیومی در ماه آوریل شاهد رشد ماهیانه ۵ درصدی بود.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید