از بهمن هم میشه قبول شد

افتتاح اولین کارخانه فراوری سنگ‌آهن هماتیتی کشور در زرند

معدن

علی صادق‌زاده عصر امروز در جمع خبرنگاران از افتتاح اولین کارخانه فراوری سنگ‌آهن هماتیتی کشور در شهرستان زرند گفت و اظهار داشت: این کارخانه با ظرفیت ۶۰۰ هزار تن در سال «با عیار ۶۶ درصد» در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار و با سرمایه‌گذاری ۱۳۷ میلیارد تومان در مدت زمان حدود ۲ سال در فاصله ۳۵ کیلومتری شمال غربی زرند در جوار معدن سنگ‌آهن جلال‌آباد احداث شده است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار زرند اضافه کرد: با راه‌اندازی اولین کارخانه فراوری سنگ‌آهن هماتیتی کشور زمینه اشتغال ۶۶۰ نفر ایجاد شده است که در اواخر اسفند ماه توسط معاون اول رئیس جمهور رسما افتتاح می‌شود.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

وی تصریح کرد: این کارخانه به عنوان پایلوت در کشور ساخته شده و تکنولوژی آن ۱۰۰ درصد بومی است، در این واحد صنعتی عیار سنگ‌آهن ۳۰ درصد را به کنستانتره بالای ۶۰ درصد تبدیل می‌کند.

صادق‌زاده یادآور شد: از زمان بهره‌برداری معدن سنگ‌آهن در سال ۸۳ تاکنون نزدیک ۱۲ میلیون تن سنگ‌آهن باطله در کنار کارخانه سنگ‌آهن جلال‌آباد بلا استفاده دپو شده است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار زرند ادامه داد: با هدف استفاده بهینه از این ضایعات و به منظور استحصال کنسانتره سنگ‌آهن بر روی باطله‌ها، احداث کارخانه تولید کنسانتره از بارهای باطله هماتیتی معدن سنگ‌آهن جلال‌آباد برای اولین بار در کشور در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی این واحد صنعتی از باطله‌های موجود در جوار کارخانه سنگ‌آهن جلال‌آباد، کنسانتره ۶۰ درصد استخراج و به چرخه تولید برگردانده میشوند، گفت: این موضوع جلوه دیگری از اقتصاد مقاومتی تولید واشتغال است که در زرند اتفاق افتاد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید