اظهارات متناقض مسئولان کهگیلویه و بویراحمد درباره پروژه فسفات چرام

madan

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه فسفات چرام مجددا در چرخه بررسی قرار می گیرد.مجید محنایی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در جلسه اخیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان سوالی در خصوص وضعیت فسفات چرام از سوی یکی از حضار مطرح شد که اینجانب در جلسه عینا جوابیه اخیر وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت را بازگو کردم که مرقوم نمودند « بر اساس گزارش شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران سرمایه گذاری در محدوده فسفات چرام غیر رقابتی است».
وی افزود: با این وجود با پیگیری استاندار برای بررسی بیشتر تفاهم نامه ای با حضور ریاست محترم جمهور در سفر اخیر به استان در جلسه سرمایه گذاری و توسعه با سازمان اقتصادی کوثر مبنی بر «بررسی، مطالعه و امکان سنجی استخراج از معادن فسفات چرام و فراوری مشتقات آن در صنایع پایین دستی» منعقد شد.
محنایی تأکید کرد: اقدامات لازم در راستای راه اندازی مجدد پروژه فسفات چرام و درجهت اجرایی شدن تفاهم نامه منعقد شده انجام می شود و نتایج اقدامات به اطلاع عموم خواهد رسید.
این در حالی است که پیشتر معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص پروژه معدن فسفات چرام گفته بود: این پروژه از نظر وزارت‎خانه توجیه اقتصادی ندارد و در این رابطه کاری از عهده ما برنمی‎آید.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید