مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

استخراج مس از کنسانتره سولفیدی سرچشمه از طریق تشویه

استخراج مس از کنسانتره سولفیدی سرچشمه

از طریق تشویه در حضور آهک و انحلال در اسید سولفوریک

 

payan name.jpg

شرح:

دانشگاه علم و صنعت ایران

پایان نامه کارشناسی ارشد

استاد راهنما :  دکتر جلیل وحدتی خاکی – دکتر مسعود گودرزی

نگارش :حامد مهرادیش

چکیده :

استخراج مس از کنسانتره سولفیدی سرچشمه از طریق تشویه در حضور آهک و انحلال در اسید سولفوریک:هدف طرح کاهش آلودگی محیط زیست در فرآیند استخراج مس از کنسانتره سولفیدی آن، از طریق تثبیت گوگرد می باشد. تحقیق حاضر شامل دو بخش تشویه در حضور آهک، وانحلال محصول بدست  آمده در اسید سولفوریک می باشد.

به منظور مطالعه واکنش تشویه،آزمایشاتی در محدوده 623-873k با مدت زمان ماکزیمم 3 ساعت انجام گرفت. نتایج نشان می دهد که دو مرحله مجزا در فرآیند تشویه وجود دارد. در مرحله اول که 90-60 دقیقه به طول می انجامد، پیشرفت واکنش با زمان خطی می باشد. در مرحله دوم، ارتباط پیشرفت واکنش و زمان به تابعی از درجه 2 بدل شده و سرعت به شدت کاهش می یابد. تاثیر دما در محدوده مطالعه شده قابل ملاحظه نمی باشد. درصد پیشرفت واکنش نمونه هایی که بمدت 15-1 دقیقه در آسیاب ماهواره ای تحت کار مکانیکی قرار گرفته اند، 25%-20 بیشتر از نمونه های مخلوط شده در هاون دستی می باشد. افزایش میزان رطوبت در مراحل اولیه سرعت واکنش را افزایش می دهد، ولی در ادامه موجب نزول مقادیر نهایی پیشرفت واکنش می گردد.

قالب بندی : PDF

تعداد صفحات :128

حجم :3.87MB

 

لینک دانلود

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید