استخراج طلا از معدن خمین

au

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان خمین گفت : در نیمه نخست امسال 120 هزار تن کانسنگ از معدن طلای این شهرستان استخراج شد.

محمد رضا سلیمانی افزود: این میزان ماده گران بهای معدنی از 600 هزار تن باطله برداری به دست آمده است. وی ادامه داد: استخراج کانسنگ از دی ماه سال گذشته ، بعد از یک دوره توقف یک ساله در این شهرستان از سر گرفته شده است.

سلیمانی افزود: هم اینک فرآوری مواد معدنی در معدن طلای شهرستان خمین به روش سنتی انجام می شود و اجرای این روش بیشتر برای عیار پایین کاربرد دارد. رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان خمین گفت : به منظور توسعه ، تکمیل و راه اندازی کارخانه پیشرفته معدن طلای این شهرستان، به 12 میلیون یورو تسهیلات ارزی نیاز است. سلیمانی افزود: در صورت تامین تسهیلات لازم، عملیات اجرایی راه اندازی کارخانه فرآوری طلا با عیار بالاتر به روش استخراج از محلول باردار لیچ شده که حاوی فلزباشد ، آغاز می شود.
سلیمانی ادامه داد: معدن طلای خمین، نخستین معدن گران بهای استان مرکزی است که کار اکتشاف آن از سال 1390 آغاز و بهره برداری از آن، با سرمایه گذاری 50 میلیارد ریال آغاز شد. وی تصریح کرد: ظرفیت اسمی استخراج این معدن، سالانه 90 هزار تن است و تلاش می شود با پروانه های اکتشاف جدید، این ظرفیت تا سه برابر افزایش یابد. رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان خمین ادامه داد: استخراج طلا در معدن طلای شهرستان خمین با خلوص عیار 36 و سه صدم گرم در تن است و هم اینک 160 نفر به طور مستقیم در فعالیت های استخراجی این معدن اشتغال به کار دارند

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید