از بهمن هم میشه قبول شد

احداث کارخانه تولید اسلب فولادی از طریق فاینانس کشور اسپانیا در خرمشهر

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

کارخانه یک و نیم میلیون تنی تولید اسلب فولادی از طریق فاینانس کشور اسپانیا با اعتبار ۲۶۰ میلیون یورو در خرمشهر احداث می شود.
ادواردو لوپز سفیر اسپانیا در تهران ، در سفر به خرمشهر با استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان استان در خصوص پروژه فولاد جهان آرا خرمشهر دیدار و گفتگو کرد و از روند اجرای پروژه بازدید نمود.

غلامرضا شریعتی در نشستی که در منطقه آزاد اروند با سفیر اسپانیا داشت خطاب به لوپز گفت: حضورتان را در استان خیر مقدم عرض میکنم و خوشحالم از اینکه این همکاری بین ایران و اسپانیا پیشرفت خوبی داشته است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

استاندار خوزستان افزود: این همکاری در قالب اولین گشایش های ال سی پس از توافق برجام بود که نشان‌دهنده تاثیر و کارآمدی توافق های بین المللی است.

شریعتی عنوان کرد: امیدواریم این پروژه باب و شروعی باشد برای همکاری های بیشتر در استان خوزستان میان ایران و اسپانیا و ما در بخش های مختلف بتوانیم همکاری های بیشتری با شرکت های اسپانیایی داشته باشیم.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: با توجه به منحصر به فرد بودن این منطقه این پروژه کار موفقی خواهد بود و برای توسعه این منطقه نقش مهمی ایفا خواهد کرد و از همکاری شما در این زمینه تشکر می‌کنیم.

بر اساس این گزارش هفت شرکت اسپانیایی هم اکنون در کار احداث پروژه فولاد جهان آرا مشارکت دارند و ۱۵۰ میلیون یورو از صندوق ملی توسعه برای فاز اول این پروژه اختصاص یافته است و فاز دوم پروژه در قالب ساخت کارخانه یک و نیم میلیون تنی اسلب عریض فولادی با اعتبار۲۶۰ میلیون یورو از طریق فاینانس کشور اسپانیا انجام خواهد شد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید