از بهمن هم میشه قبول شد

احداث اولین کارخانه فولاد با ظرفیت ۱۶۰۰هزار تن درسیستان وبلوچستان

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان دراین باره افزود : اولین کارخانه فولاد با ظرفیت ۱۶۰۰هزار تن و با اعتباری بالغ بر ۲۶۷میلیون یورو در استان در دست احداث است و بیش از هزار میلیارد تومان آورده بخش خصوصی در این طرح است .

علی اوسط هاشمی افزود: به منظور اجتناب از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده و اشتغال می توان بر روی ایجاد یک سایت صنعتی مشترک در سواحل با کشور افغانستان به توافق رسید که این موضوع به طرف افغانی نیز پیشنهاد شده است .

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

وی ادامه داد: در سفر دکتر روحانی به استان، اکتشاف حدود ۸۶ هزار کیلومتر از معادن استان به تصویب رسید که شرکت های توسعه گرای دولتی برای زمینه سازی و تحقق این مصوبه باید هر چه سریعتر ورود کنند.

هاشمی اظهار داشت : معادن طلا و مس که بخشی از آنها در حال حاضر در مسیر فرآوری تولید واقع شده می تواند با ایجاد بازاری قوی کشور را از واردات بی نیاز کنند .
معدن مس چهل کوره زاهدان با سرمایه گذاری دولت و با ایجاد ۳۳۰ نفر اشتغال، آینده خوبی برای استان دارد

استاندار تصریح کرد: مقدمات برداشت و فرآوری معادن طلا در حوزه بزمان و فنوج در حال انجام است و حدود ۱۵شرکت از نیروهای محلی در این معادن فعالیت دارند. وی با بیان اینکه استان امروز به سمت فولادی شدن پیش می رود افزود : علاوه بر ظرفیت سنگ آهن در خود منطقه ، کشور افغانستان نیز سرشار از معادن است که این ظرفیت درنزدیکی با سواحل مکران می تواند یک فرصت جدید ارزشمندی برای کشور افغانستان باشد .

هاشمی گفت : امروز به برکت برجام، دروازه ارتباط با کشورهای مختلف گشوده شده و فرصت های ارزشمندی برای بخش خصوصی و داخلی ایجاد شده است.

 

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید