اجرای طرح انتقال گاز به مجتمع آهن و فولاد بافق

ax-foolad1

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

سیدمحسن ابوئی روز دوشنبه اجرای خط اختصاصی انتقال گاز به مجتمع فولاد بافق را طی 2 مرحله عنوان کرد و اظهار داشت: مرحله نخست آن از مسیر میدان چغارت بافق(محل شیر اصلی انتقال گاز) آغاز و تا محل ورودی مجتمع فولاد ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون کارخانه نورد این مجتمع با سوخت مازوت فعالیت دارد گفت: با آغاز عملیات اجرایی خط انتقال گاز تا 2 ماه آینده، کارخانه نورد مجتمع فولاد بافق از نعمت گاز برخوردار و سوخت مازوت از این مجموعه حذف می شود.

آزمون آزمایشی مهندسی مواد 10 مرحله آزمون حضوری در سراسر ایران

وی تصریح کرد: سوخت گاز به علت مقرون به صرفه بودن،آلایندگی کمتر،در دسترس بودن و کاهش آسیب به تجهیزات کارخانه، نسبت به سوخت مازوت برتری دارد و هزینه سوخت را کاهش می دهد.

ابوئی در پایان از مسوولان به ویژه فرماندار بافق که در عملیات گاز رسانی به مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد این شهرستان همکاری داشته اند قدردانی کرد.

کارخانه نورد مجتمع آهن و فولاد ابوئی (سرمایه گذار بخش خصوصی) در بافق با ظرفیت تولید سالانه 550 هزار تن انواع آهن آلات،اسفند ماه سال 94 توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت به دستور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

خوراک این کارخانه شمش آهن است که در صورت تامین مواد اولیه قادر به تولید در ظرفیت کامل است.

هم اکنون مواد اولیه این کارخانه از سایر نقاط کشور تامین می شود ولی در آینده کارخانه گندله سازی وابسته به این مجتمع در بافق قادر است مواد اولیه و خوراک لازم را تامین کند.

بافق با 40 هزار نفر جمعیت در فاصله 110 کیلومتری یزد قرار دارد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید